Wiązary dachowe

Wiązary dachowe i kratowewiazary_dachowe_konstrukce_produkcja (5)

Wiązary dachowe produkowane są w oparciu o technologię MiTek, dającą gwarancję trwałości, solidności i optymalnego wykorzystania surowca.

Indywidualny projekt dachu pozwala na przystosowanie go do lokalizacji i specyfiki eksploatacji.

Nasi inżynierowie chętnie poprowadzą projekt to satysfakcjonującej dla Państwa postaci.

Oprócz wiązarów dla budownictwa mieszkaniowego oferujemy szeroki zakres konstrukcji przemysłowych, w tym hale ramowe. Elastyczność technologii pozwala na realizację obiektów o rozpiętości nawet 30 metrów bez stosowania podpór pośrednich oraz swobodne łączenie konstrukcji drewnianych z elementami stalowymi i żelbetowymi.

Oferujemy wiązary dla budownictwa mieszkaniowego – domów jedno i wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej; budownictwa przemysłowego – hale i wiaty produkcyjno-magazynowe, markety i dyskonty; oraz konstrukcje dla rolnictwa – obiekty inwentarskie, ujeżdżalnie oraz wiaty i magazyny.

Wiązary dachowe

Kratownice dachowe i wiązary dachowe – Konstrukcyjny.pl

Wiązary dachowe produkowane przez naszą firmę oparte są na technologii, polegającej na łączeniu prefabrykowanej konstrukcji drewnianej płytkami kolczastymi.

Podstawową zaletą płytek kolczastych jest ich zdolność łączenia drewnianych elementów konstrukcyjnych w jedną płaszczyznę. Drewno jako materiał konstrukcyjny ma znakomitą relację wytrzymałości do wagi, co wiąże się z łatwością stosowania na placu budowy. Wcześniej konstrukcje z tarcicy często nie mogły osiągnąć pełni możliwości, jakie daje materiał, z powodu relatywnie słabych połączeń – zastosowanie płytek łącznikowych pozwala na równomierne rozłożenie i przenoszenie obciążeń         z jednego elementu na stykający się z nim kolejny. Dzięki temu unika się koncentracji naprężeń, co daje możliwość uzyskania połączeń tak mocnych jak sama tarcica i jednocześnie precyzyjnego określenia ich wytrzymałości.

Proces prefabrykacji wiązarów znacznie różni się od przygotowania tradycyjnej więźby. Kratownice dachowe charakteryzuje lekkość konstrukcji.

  • Stroną projektową zajmuje się inżynier, który przy pomocy specjalistycznego oprogramowania dobiera optymalne warunki naszej konstrukcji. Tak powstała dokumentacja, trafia na hale produkcyjną.
  • Piły sterowane numerycznie na podstawie danych projektowych przycinają tarcicę z niezwykłą dokładnością. Szybko i bezbłędnie.
  • Tarcica użyta do produkcji wiązarów to drewno iglaste, suszone komorowo do wilgotności 15% +/-2, co sprawia, że materiał jest bardziej odporny na owady, grzyby i pleśnie,          a zamocowane do konstrukcji więźby płyty kartonowo-gipsowe nie pękają i nie powstają szczeliny.
  • Tak przygotowane elementy łączone są przy pomocy stalowych płytek kolczastych. Płytki posiadają atest polskiego Instytutu Techniki Budowlanej.
  • Wycięte elementy układa się w szablonie tworząc kształt wiązara. W węzłach wprasowuje się według projektu płytki kolczaste. W ten sposób powstają po kolei wszystkie części składowe konstrukcji dachu. Technologia łączenia płytkami pozwala uzyskać niemal dowolne kształty wiązarów.
  • Tak przygotowane wiązary trafiają na plac budowy, gdzie wyspecjalizowana brygada cieśli, w ciągu nawet jednego dnia, potrafi stworzyć Twój dach.

Na bazie naszej technologii możemy przygotowac różne rodzaje dachów:

  • dwuspadowe z poddaszem użytkowym (pas dolny wiązara stanowi konstrukcję stropu i zastępuje cięższy strop betonowy) bądź nieużytkowym
  • konstrukcje dachowe jednospadowe
  • kopertowe
  • mansardowe
  • konstrukcje dachów o nietypowych kształtach ( np. łukowe)

Co zyskujemy stosując naszą technologię ?

Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że otrzymamy najlepszy produkt na rynku. Certyfikowane drewno konstrukcyjne badane wytrzymałościowo, atestowane płytki kolczaste, plus specjaliści, którzy od początku do końca zadbają o najlepszej jakości produkt i jak najlepszą obsługę klienta. Optymalizacja pozwala nam zaoszczędzić drewno, a co za tym idzie – czyni nasz dach przyjaznym środowisku. Zapraszamy do zapozniania się z naszą ofertą na kratownice dachowe i konstrukcje drewniane.

Argumentem który sprawił, że rozwiązanie to stało się tak popularne na świecie jest oszczędność:

  • Czasu, montaż takiego dachu doświadczonej ekipie zajmuje 1-2 dni
  • Skrócenie czasu składowania materiału na terenie budowy stanowczo zmniejsza ryzyko kradzieży
  • Miejsca, otrzymujemy bowiem niczym nie zakłóconą przestrzeń na poddaszu, bez uciążliwych słupów i ograniczeń
  • Perfekcyjne wykonanie konstrukcji w warunkach warsztatowych jest nie do osiągnięcia na placu budowy
  • Konstrukcja wiązarów pozwala nam całkowicie zrezygnować z ciężkiego betonowego stropu

A wszystko to przekłada się na oszczędność naszych funduszy.